Állatasszisztált terápia minden nappali ellátásban

Az intézmény mindhárom idős klubjában, fogyatékos, illetve pszichiátriai klubjában heti rendszerességgel biztosított az állatasszisztált terápia a kliensek részére.
A terápia célja – melynek középpontjában a kutyákkal való kapcsolat áll – a meglévő képességek szinten tartása, lehetőség szerint fejlesztése, valamint készségfejlesztés az önellátás és az emberi kapcsolatok területén. A kutyaterápia sokoldalú hatást fejthet ki: szorongás, depresszió oldása, hangulat javítása, figyelem felkeltése és fenntartása, stresszoldás, elősegíti a kapcsolatfelvételt.
Segítségével fejleszthető a kommunikáció, valamint a nyelvi kifejezőkészség, a finommotorika, téri tájékozódás, emlékezet és a különböző észlelések.
A kutya ösztönzőleg és nyugtatóan hat, segítségével a visszahúzódóbbak is bevonhatók a játékos feladathelyzetekbe.
A terápiás kutya gazdájával együtt dolgozik, ketten látogatnak el csoportokhoz és segítenek a fejlesztő foglalkozások kivitelezésében.
A kutya aktívan részt vesz a foglalkozáson, különféle feladatokat hajtva végre. A csoport tagjai számára az olykor talán unalmas vagy nehéz fejlesztő feladatok elvégzése kellemes élménnyé válik, ha azt egy kutyával kell megvalósítani, és szoros érzelmi kötődést alakítanak ki a kutyához. A kutyás terápia eredményességét az adja, hogy a kutya a csoport tagjait elfogadja olyannak amilyenek, korlátjaik ellenére dolgozik velük együtt.

Ezért örülünk, hogy a Szociális Szolgálat klubjaiban évek óta kutyaterápiás foglalkozást IS tudunk biztosítani.